Możemy wyróżnić kilka rodzai zabrudzeń których

Informacje

Kategoria: Usługi

Tagi dla artykułu
Możemy wyróżnić kilka rodzai zabrudzeń których

Pielęgnacja I Czyszczenie Kostki Brukowej

Czym czyścić kostkę brukową, kiedy pojawiają się wykwity z mchu lub porosty? Ten problem najczęściej dotyczy kostki kamiennej, w której rośliny łatwiej się zakorzeniają. Jednak pojawia się od czasu do czasu również na kostce granitowej. Jeśli nie musimy się martwić usuwaniem oleju z kostki brukowej, to do zwykłego czyszczenia wystarczy woda.

Jeśli kostkę brukową porasta mech, potrzebne jest wykorzystanie specjalistycznego narzędzia umożliwiającego usunięcie niepożądanych roślin. W zależności od potrzeb wybieramy nie tylko właściwe narzędzia i metody, ale także środki stosowane na powierzchnie. Wieloletnie doświadczenie w branży pozwala nam w przyjemny sposób podejmować decyzje w tej kwestii. Granitowa kostka brukowa przed domem jest najbardziej wytrzymała na działanie chemicznych roztworów, jednak nie należy ich nadużywać, https://perlaserwis.pl/czyszczenie-kostki-brukowej/ ponieważ bruk może zmatowić. Jednak niektóre plamy i zanieczyszczenia wymagają użycia specjalnych środków chemicznych, szczególnie podczas czyszczenia kostki brukowej nieimpregnowanej fabrycznie.

To także doskonała ochrona przed zabrudzeniami, nawet tymi trudnymi do usunięcia jak olej silnikowy. Impregnat do kostki ograniczy także wyrastanie mchów i chwastów. Efekt mokrej kostki możesz uzyskać, stosując impregnat do kostki brukowej. Przede wszystkim powierzchnia zyskuje głębię koloru, wygląda na zadbaną i odnowioną. Co ciekawe efekt mokrej kostki możesz wykorzystać do każdych rodzajów bruku takich jak standard, melanż, płukana, antyczna, niezależnie od jego koloru.

Wszystkie najlepsze metody pokażemy Ci w dalszej części tego artykułu. Też z tym walczyłem aż kupiłem okrągły pędzel druciany , wbiłem go w metalową rurę. Zrobiłem taki 1,5 m pędzel druciany o średnicy ok. 2 cm. Tym mogę spokojnie i bez schylania się czyścić kostkę aż miło. Do zastosowań przydomowych w zupełności wystarczają myjki ciśnieniowe, które kupimy już za 200 czy 300 złotych. Są dość lekkie (ważą najczęściej kilka kilogramów ) i przyjemne w obsłudze.

Może to również oznaczać, że czyszczenie odbywało się w zbyt wysokiej temperaturze i woda zawarta w preparacie odparowało co spowodowało, że środek był za mocny. Środek HeUs jest mieszaniną kwasów i jako taki jest niekorzystny dla roślin a jego działanie przeważnie ma krótkotrwały, odwracalny skutek (lekkie poparzenie części nadziemnej rośliny). Należy odczekać ok. 5 minut aż preparat przestanie się delikatnie pienić, następnie należy ponownie wyszczotkować powierzchnię i odczekać kolejne 5 minut.

Możemy także zdecydować się na specjalistyczny sprzęt do czyszczenia tego rodzaju powierzchni – myjki talerzowe, pistolety do kostki brukowej czy profesjonalne szorowarki. Oprócz stosunkowo łatwych do usunięcia zabrudzeń z kostki brukowej, mogą powstać również takie, których wywabienie będzie o wiele bardziej kłopotliwe. W ostatnim wypadku bardzo ważna jest szybka reakcja, gdyż tego rodzaju zacieki pozostawione na dłuższy czas mogą trwale wniknąć w strukturę brukowej nawierzchni. Do usunięcia takich zabrudzeń skuteczny będzie silny strumień ciepłej wody z dodatkiem detergentu mającego właściwości odtłuszczające. Kostka brukowa to bardzo popularny materiał, który używany jest do tworzenia ogrodowych ścieżek, alejek oraz innego typu aranżacji.

W pierwszej kolejności zmieć, co tylko Ci się uda, a następnie zacznij raz przy razie czyścić powierzchnię szczotką założoną na myjkę ciśnieniową. Nie martw się też, jeśli nie posiadasz takiego sprzętu w naszym przydomowym warsztacie. Szczotki do bruku można zakupić w praktycznie każdym sklepie z akcesoriami ogrodowymi. Nie musimy jednak panikować - czyszczenie kostki brukowej z pozimowych resztek należy do zdecydowanie łatwiejszych zadań. Co prawda trudno nazwać zabrudzeniem mech porastający fugi pomiędzy kostkami, ale taki widok nie należy do najprzyjemniejszych.

Rozprowadź go w szczelinach za pomocą pędzla lub przy użyciu spryskiwacza. Zarastanie powierzchni bruku przez mech ogranicza impregnacja, najlepiej wykonana od razu po jego ułożeniu albo gruntownym czyszczeniu. Pomiędzy kostkami zaś można wykonać spoiny z piasku polimerowego (zamiast zwykłego), który powstrzymuje wyrastanie chwastów. Gdy jest sucho, piasek polimerowy twardnieje, a po opadach deszczu stoi się elastyczny. Zarówno w słonecznych, jak i zacienionych miejscach można stosować preparatEFFECT 24H 680 EC. Jego receptura oparta jest na bazie składnika występującego naturalnie w przyrodzie – kwasu nonanowego, zwanego też pelargonowym (680 g/l).

Możemy wyróżnić kilka rodzai zabrudzeń których czyszczenie wymaga innych chemikaliów. Pamiętaj również o regularnym odśnieżaniu nawierzchni brukowych zimą i o tym, aby nie posypywać ich solą drogową. Wiosną oczyszczaj kostkę ze wszelkich nalotów, a jesienią z gnijących liści oraz mokrego piasku. Reaguj na bieżąco – nie ignoruj powstających na powierzchni plam.

Czas mycia kostki brukowej jest uzależniony od wielu czynników, w tym przede wszystkim stopnia jej zabrudzenia. Zwykle w ciągu dnia jesteśmy w stanie wyczyścić 500 m2 kostki brukowej. Kostka brukowa jest narażona na działanie słońca, deszczu, wiatru oraz innych warunków atmosferycznych, które sprawiają, że materiał szybko się brudzi. Istotne jest więc uzupełnianie przestrzeni między kostkami piaskiem oraz regularne czyszczenie kostki brukowej z mchu. Pozwoli to utrzymać odpowiednie odstępy oraz zwartą konstrukcję podjazdu, dzięki czemu nie straci on swojego pierwotnego kształtu i jednolitej nawierzchni.

Powinieneś być podczas tej czynności uważny i wyrywać porosty razem z korzeniami - w przeciwnym wypadku szybko odrosną. Pamiętając jednocześnie, aby nie uszkodzić struktury samej kostki. Jeśli do tego dojdzie, powstaną pęknięcia, do których dostanie się wilgoć. Ta nawet w niewielkich ilościach niekorzystnie działa na nawierzchnię. Metoda chemiczna bazuje na wykorzystaniu profesjonalnych środków o kwaśnym odczynie stanowiącym niskoprocentowy roztwór kwasu octowego, solnego lub mrówkowego. Czas ługowania wykwitów uzależniony jest od ich wielkości i stopnia związania z powierzchnią kostki.

Top